PIR6W-1PS-24VDC-T
Manufacturer Part Number:
PIR6W-1PS-24VDC-T
Manufacturer/Brand:
Altech Corporation
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 1A 12-280V
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
1 A
Mounting Type :
DIN Rail
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
AC
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
24VDC
Voltage - Load :
12 V ~ 280 V