100SP1T7B13M3RE
Manufacturer Part Number:
100SP1T7B13M3RE
Part of Description:
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Stock Condition:
290
Actuator Length :
13.00mm
Current Rating (Amps) :
0.4VA (AC/DC)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 11.91mm Dia
Switch Function :
On-On
Termination Style :
Quick Connect - 0.062" (1.5mm)
Voltage Rating - AC :
20 V
Voltage Rating - DC :
20 V