EPR10-P5F1G1-HSS0D2-200A
Manufacturer Part Number:
EPR10-P5F1G1-HSS0D2-200A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
SSR RELAY SPST-NO 200A 12-24V
Stock Condition:
26
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Solid State Relays
Circuit :
SPST-NO (1 Form A)
Load Current :
200 A
Mounting Type :
Chassis Mount
On-State Resistance (Max) :
Output Type :
DC
Package / Case :
Module
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Termination Style :
Stud
Voltage - Input :
6 ~ 32VDC
Voltage - Load :
12 V ~ 24 V