CT1102V6.85F160
Manufacturer Part Number:
CT1102V6.85F160
Part of Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 50MA 50V
Stock Condition:
995
Actuator Length, Right Angle :
6.85mm
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 50VDC
Operating Force :
160gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Outline :
7.50mm x 6.30mm