TCD1209DG(8Z,W)
- Manufacturer Part Number:
- TCD1209DG(8Z,W)
- Manufacturer/Brand:
- Toshiba Electronic Devices and Storage Corporation
- Part of Description:
- CCD IMAGE SENSOR - INTEGRATED CI
- Manufacturer :
- Product Category :
- Image Sensors, Camera
- Active Pixel Array :
- Frames per Second :
- Operating Temperature :
- Package / Case :
- 22-CDIP (0.400", 10.16mm)
- Pixel Size :
- 14µm x 14µm
- Product Status :
- Obsolete
- Supplier Device Package :
- 22-CDIP
- Type :
- CCD
- Voltage - Supply :
- 5V ~ 12V