PTS645SM95-2 LFS
Manufacturer Part Number:
PTS645SM95-2 LFS
Part of Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Stock Condition:
8,332
Actuator Height off PCB, Vertical :
9.50mm
Contact Rating @ Voltage :
0.05A @ 12VDC
Mounting Type :
Through Hole
Operating Force :
160gf
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Outline :
6.00mm x 6.00mm