SZR-LY4-N1-DC24V
Manufacturer Part Number:
SZR-LY4-N1-DC24V
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 24V
Coil Current :
73 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
19.2 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max