SZR-LY2-N1-DC12V
Manufacturer Part Number:
SZR-LY2-N1-DC12V
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Coil Current :
79 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Switching Voltage :
250VAC, 125VDC - Max