BR230D-78A2-12V-014L
Manufacturer Part Number:
BR230D-78A2-12V-014L
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
4PDT 10 AMP SUPRESSED RELAY QPL,
Manufacturer :
Microchip Technology
Coil Current :
153.8 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
9 VDC
Must Release Voltage :
3.5 VDC
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max