BR246-320G3-26V-027M
Manufacturer Part Number:
BR246-320G3-26V-027M
Manufacturer/Brand:
Microsemi
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 26V
Manufacturer :
Microsemi
Coil Current :
81.3 mA
Coil Voltage :
26VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mounting Type :
Chassis Mount
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
208VAC, 28VDC - Max