BR230-890B3-48V-032L
Manufacturer Part Number:
BR230-890B3-48V-032L
Manufacturer/Brand:
Microsemi
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 48V
Manufacturer :
Microsemi
Coil Current :
53.9 mA
Coil Voltage :
48VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
36 VDC
Must Release Voltage :
11 VDC
Operating Temperature :
-70°C ~ 125°C
Switching Voltage :
115VAC, 28VDC - Nom