BR246-320B2-28V-023M
- Manufacturer Part Number:
- BR246-320B2-28V-023M
- Manufacturer/Brand:
- Microsemi
- Part of Description:
- RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 28V
- Manufacturer :
- Microsemi
- Coil Current :
- 87.5 mA
- Coil Voltage :
- 28VDC
- Contact Rating (Current) :
- 10 A
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 18 VDC
- Must Release Voltage :
- 5.1 VDC
- Operating Temperature :
- -70°C ~ 125°C
- Switching Voltage :
- 208VAC, 28VDC - Max