51.6-ND-57-32-M6
Manufacturer Part Number:
51.6-ND-57-32-M6
Manufacturer/Brand:
J.W. Winco
Part of Description:
MAGNET 2.244"D X 0.445"THICK RND
Stock Condition:
29
Manufacturer :
J.W. Winco
Product Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Zinc
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Neodymium Iron Boron (NdFeB)
Operating Temperature :
80°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
2.244" Dia x 0.445" H (57.00mm x 11.30mm)