51.3-ND-22-M4-SW
- Manufacturer Part Number:
- 51.3-ND-22-M4-SW
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- MAGNET 0.866"D X 0.236"THICK CYL
- Stock Condition:
- 31
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Multi Purpose Magnets
- Finish :
- Zinc
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Neodymium Iron Boron (NdFeB)
- Operating Temperature :
- 60°C (TA)
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Cylindrical
- Size :
- 0.866" Dia x 0.236" H (22.00mm x 6.00mm)