50.4-HF-63-14-6.5
- Manufacturer Part Number:
- 50.4-HF-63-14-6.5
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- MAGNET 2.480"D X 0.551"THICK RND
- Stock Condition:
- 36
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Multi Purpose Magnets
- Finish :
- Steel, Zinc
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- 200°C (TA)
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Size :
- 2.480" Dia x 0.551" H (63.00mm x 14.00mm)