50.45-HF-32-7-5.5
Manufacturer Part Number:
50.45-HF-32-7-5.5
Manufacturer/Brand:
J.W. Winco
Part of Description:
MAGNET 1.260"D X 0.276"THICK RND
Stock Condition:
204
Manufacturer :
J.W. Winco
Product Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Stainless Steel
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
220°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
1.260" Dia x 0.276" H (32.00mm x 7.00mm)