M22S-T32SF01-E230-Y
Manufacturer Part Number:
M22S-T32SF01-E230-Y
Manufacturer/Brand:
Moujen
Part of Description:
SELEC-THUMB-3POS LR RTN-1B-LED-Y
Stock Condition:
320
Manufacturer :
Moujen
Product Category :
Selector Switches
Circuit :
SPST
Current Rating (Amps) :
6A (AC), 3A (DC)
Features :
Illumination :
Illuminated
Illumination Type, Color :
LED, Yellow
Illumination Voltage (Nominal) :
230 VAC
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Positions :
3
Operating Temperature :
-25°C ~ 70°C
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 22.30mm Dia
Product Status :
Active
Switch Function :
Termination Style :
Screw Terminal
Type :
Standard
Voltage Rating - AC :
230 V
Voltage Rating - DC :
24 V