50.2-HF-13-4.5-M3
- Manufacturer Part Number:
- 50.2-HF-13-4.5-M3
- Manufacturer/Brand:
- J.W. Winco
- Part of Description:
- MAGNET 0.512"D X 0.177"THICK RND
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- J.W. Winco
- Product Category :
- Multi Purpose Magnets
- Finish :
- Steel, Zinc
- Gauss Strength :
- Grade :
- Magnetization :
- Material :
- Ferrite
- Operating Temperature :
- 200°C (TA)
- Product Status :
- Active
- Shape :
- Round
- Size :
- 0.512" Dia x 0.177" H (13.00mm x 4.50mm)