50.2-HF-10-4.5-M3
Manufacturer Part Number:
50.2-HF-10-4.5-M3
Manufacturer/Brand:
J.W. Winco
Part of Description:
MAGNET 0.394"D X 0.177"THICK RND
Stock Condition:
11
Manufacturer :
J.W. Winco
Product Category :
Multi Purpose Magnets
Finish :
Steel, Zinc
Gauss Strength :
Grade :
Magnetization :
Material :
Ferrite
Operating Temperature :
200°C (TA)
Product Status :
Active
Shape :
Round
Size :
0.394" Dia x 0.177" H (10.00mm x 4.50mm)