AZ733WC-2CE-24DE
Manufacturer Part Number:
AZ733WC-2CE-24DE
Part of Description:
12A POWER RELAY
Coil Current :
33.3 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
24 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
400VAC, 150VDC - Max