AZ733WC-2CE-12DE
Manufacturer Part Number:
AZ733WC-2CE-12DE
Part of Description:
12A POWER RELAY
Coil Current :
66.7 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Rating (Current) :
10 A
Must Operate Voltage :
12 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
400VAC, 150VDC - Max