A31010SEHALT-10
- Manufacturer Part Number:
- A31010SEHALT-10
- Manufacturer/Brand:
- Allegro MicroSystems
- Part of Description:
- LOW-POWER UNIDIRECTIONAL LINEAR
- Manufacturer :
- Allegro MicroSystems
- Product Category :
- Linear, Compass (ICs)
- Axis :
- Single
- Bandwidth :
- 10kHz
- Current - Output (Max) :
- Current - Supply (Max) :
- 3.6mA
- Features :
- Sleep Mode
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -20°C ~ 85°C (TA)
- Output Type :
- Analog Voltage
- Package / Case :
- 6-PowerWFDFN
- Product Status :
- Active
- Resolution :
- Sensing Range :
- 0mT ~ 25mT
- Supplier Device Package :
- 6-MLP/DFN (2x3)
- Technology :
- Hall Effect
- Voltage - Supply :
- 2.5V ~ 3.5V