R02-14A10-6M
Manufacturer Part Number:
R02-14A10-6M
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V
Stock Condition:
221
Coil Voltage :
6VAC
Contact Form :
3PDT (3 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
10 A
Features :
Mechanical Indicator
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Termination Style :
Plug In, 11 Pin (Octal)