R04-7A30-24
Manufacturer Part Number:
R04-7A30-24
Manufacturer/Brand:
NTE Electronics, Inc.
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE DPST 30A 24V
Stock Condition:
109
Manufacturer :
NTE Electronics, Inc.
Product Category :
Power Relays, Over 2 Amps
Coil Current :
Coil Insulation :
Coil Type :
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Mounting Type :
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operate Time :
40 ms
Operating Temperature :
-30°C ~ 50°C