R02-11D10-24
Manufacturer Part Number:
R02-11D10-24
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Stock Condition:
417
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Material :
Contact Rating (Current) :
10 A
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Termination Style :
Plug In, 8 Pin (Octal)