SCM5B30-06
Manufacturer Part Number:
SCM5B30-06
Manufacturer/Brand:
Dataforth
Part of Description:
VOLTAGE INPUT MODULES, NARROW BW
Stock Condition:
5
Manufacturer :
Dataforth
Product Category :
Sensor, Transducer Amplifiers
Amplifier Type :
General Purpose
Current - Supply :
30 mA
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output Type :
Analog
Product Status :
Active
Voltage - Supply :
4.75V ~ 5.25V