T9GS5L14-24
Manufacturer Part Number:
T9GS5L14-24
Part of Description:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 24V
Stock Condition:
5,191
Coil Current :
37.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Rating (Current) :
20 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Switching Voltage :
480VAC - Max