G9YAK-12S-45 DC12
- Manufacturer Part Number:
- G9YAK-12S-45 DC12
- Manufacturer/Brand:
- Omron Electronic Components
- Part of Description:
- RELAY RF SPDT 12V
- Manufacturer :
- Omron Electronic Components
- Product Category :
- High Frequency (RF) Relays
- Coil Current :
- 41.7 mA
- Coil Type :
- Latching, Dual Coil
- Coil Voltage :
- 12VDC
- Contact Form :
- SPDT (1 Form C)
- Contact Rating (Current) :
- Features :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Must Operate Voltage :
- 9.6 VDC
- Must Release Voltage :
- Operate Time :
- 15 ms
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C