RGC2P60V25C1DM
Manufacturer Part Number:
RGC2P60V25C1DM
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
2P -SSC V IN - 1FC 600V 2X25A 12
Stock Condition:
5
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Contactors (Solid State)
Circuit :
DPST-NO (2 Form A)
Load Current :
25 A
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Output Type :
AC, Proportional Control
Package / Case :
SSR with Integrated Heat Sink
Product Status :
Active
Termination Style :
Screw Terminal
Voltage - Input :
0 ~ 10VDC
Voltage - Load :
180 ~ 660V