G3TC-IAC15 AC/DC 120
Manufacturer Part Number:
G3TC-IAC15 AC/DC 120
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
AC INPUT MODULE 120V
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
I/O Relay Modules
Color :
Yellow
Current - Input :
5 mA
Current - Output :
15mA
Features :
Hold Down Screw
Product Status :
Obsolete
Style :
Standard
Turn Off Time :
20ms
Turn On Time :
20ms
Type :
AC Input Module
Voltage - Input :
120VAC
Voltage - Output :
15VDC