LCE04C305347A
Manufacturer Part Number:
LCE04C305347A
Manufacturer/Brand:
Siemens
Part of Description:
CONTACTOR,LTG,EH,N4X,30A,3NC,5NO
Manufacturer :
Siemens
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
347VAC
Contact Form :
8PST-5NO/3NC (5 Form A, 3 Form B)
Contact Rating (Current) :
30 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount
Must Operate Voltage :
294.95 VAC
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-25°C ~ 40°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
600VAC - Max