C1005X8R1H472K050BA
Manufacturer Part Number:
C1005X8R1H472K050BA
Part of Description:
CAP CER 4700PF 50V X8R 0402
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 pF
Failure Rate :
Features :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Thickness (Max) :
0.022" (0.55mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50V