CC100LA24
Manufacturer Part Number:
CC100LA24
Manufacturer/Brand:
Carlo Gavazzi
Part of Description:
RLY CONT 3P 24V 50/60HZ 2NO/2NC
Manufacturer :
Carlo Gavazzi
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
24VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
100 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
20.4 VAC
Must Release Voltage :
7.2 VAC
Operating Temperature :
-5°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max