J7KN-22D-01 230
Manufacturer Part Number:
J7KN-22D-01 230
Manufacturer/Brand:
Omron Automation
Part of Description:
CONTACTOR
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Contactors (Electromechanical)
Coil Voltage :
230VAC
Contact Form :
3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current) :
22 A
Features :
Auxiliary Contacts
Mounting Type :
Chassis Mount, DIN Rail
Must Operate Voltage :
Must Release Voltage :
Operating Temperature :
-40°C ~ 60°C
Product Status :
Active
Switching Voltage :
690VAC - Max