F127T127P05
Manufacturer Part Number:
F127T127P05
Manufacturer/Brand:
Chip Quik, Inc.
Part of Description:
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 1.27 MM
Manufacturer :
Chip Quik, Inc.
Product Category :
Adapter, Breakout Boards
Board Thickness :
0.063" (1.60mm)
Material :
FR4 Epoxy Glass
Number of Positions :
5
Package Accepted :
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Product Status :
Active
Proto Board Type :
Plated Through Hole to Plated Through Hole
Size / Dimension :
0.600" L x 0.400" W (15.24mm x 10.16mm)