622A014-3-0
Manufacturer Part Number:
622A014-3-0
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Part of Description:
STD POLY MOLDED PARTS
Manufacturer :
Product Category :
Heat Shrink Boots, Caps
Color :
Black
Features :
Large Diameter Recovered :
0.600" (15.24mm)
Large Diameter Supplied :
1.000" (25.40mm)
Large Recovered Length :
Material :
Polyolefin (PO), Semi-Rigid
Product Status :
Active
Shell Size - Insert :
14
Small Diameter Recovered :
0.600" (15.24mm), 0.140" (3.56mm)
Small Diameter Supplied :
1.000" (25.40mm), 0.220" (5.59mm)
Small Recovered Length :
1.560" (39.62mm)
Total Length Recovered :
4.620" (117.35mm)