LWA320-C140-TRD
Manufacturer Part Number:
LWA320-C140-TRD
Manufacturer/Brand:
Autec
Part of Description:
LED Driver, AC-DC, 320W, CC, 90-
Manufacturer :
Autec
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cULus, ENEC, FCC
Current - Output (Max) :
1.4A
Dimming :
Timer
Efficiency :
95%
Features :
SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
320 W
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
8.85" L x 2.66" W x 1.52" H (224.8mm x 67.6mm x 38.6mm)
Standard Number :
UL 8750
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC, 420VDC
Voltage - Input (Min) :
90VAC, 127VDC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output :
137 ~ 305V