JPCO-100070MA
Manufacturer Part Number:
JPCO-100070MA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
LED DRIVER
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
PSE
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
PWM
Efficiency :
92.5%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
9.06" L x 2.68" W x 1.50" H (230.0mm x 68.0mm x 38.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
266VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
114 ~ 171V