HLG-150H-42AB
Manufacturer Part Number:
HLG-150H-42AB
Part of Description:
O/P +42V3.6A
Approval Agency :
CB, CCC, CE, cURus, EAC, KC, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
3.6A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
94%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 90°C
Power (Watts) :
151 W
Ratings :
IP65
Size / Dimension :
8.03" L x 2.68" W x 1.53" H (204.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
42V