EUCO-100050FA
Manufacturer Part Number:
EUCO-100050FA
Manufacturer/Brand:
Delta Electronics / Fans
Part of Description:
LED DRIVER
Manufacturer :
Delta Electronics / Fans
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CCC, CE
Current - Output (Max) :
500mA
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Power (Watts) :
100 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66, IP67
Size / Dimension :
9.84" L x 2.36" W x 1.34" H (249.9mm x 59.9mm x 34.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
194VAC
Voltage - Isolation :
4 kV
Voltage - Output :
100 ~ 200V