LUB150M-062CP
- Manufacturer Part Number:
- LUB150M-062CP
- Manufacturer/Brand:
- NetPower Corporation
- Part of Description:
- 150W LED Driver, UL Listed
- Stock Condition:
- 10
- Manufacturer :
- NetPower Corporation
- Product Category :
- LED Drivers
- Approval Agency :
- UL
- Current - Output (Max) :
- 3.6A
- Dimming :
- Analog, PWM
- Efficiency :
- 91%
- Features :
- OTP, OVP, SCP
- Number of Outputs :
- 1
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 60°C
- Power (Watts) :
- 150 W
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- IP67
- Size / Dimension :
- 6.83" L x 2.68" W x 1.46" H (173.6mm x 68.0mm x 37.0mm)
- Standard Number :
- Termination Style :
- Wire Leads
- Topology :
- AC DC Converter
- Type :
- Constant Current, Voltage
- Voltage - Input (Max) :
- 305VAC
- Voltage - Input (Min) :
- 90VAC
- Voltage - Isolation :
- 3.75 kV
- Voltage - Output :
- 38 ~ 62V