PLC-150S350
Manufacturer Part Number:
PLC-150S350
Manufacturer/Brand:
Qualtek Electronics Corp.
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 25-42V 3.5A
Manufacturer :
Qualtek Electronics Corp.
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, cULus
Current - Output (Max) :
3.5A
Dimming :
Efficiency :
90%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-35°C ~ 70°C
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
10.49" L x 3.13" W x 1.81" H (266.4mm x 79.5mm x 46.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output :
25 ~ 42V