PLD-60-1750B
Manufacturer Part Number:
PLD-60-1750B
Manufacturer/Brand:
MEAN WELL
Part of Description:
LED DRVR CC AC/DC 20-34V 1.75A
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, ENEC
Current - Output (Max) :
1.75A
Dimming :
Efficiency :
86%
Features :
OTP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-30°C ~ 45°C
Power (Watts) :
60 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP42
Size / Dimension :
5.04" L x 2.36" W x 1.24" H (128.0mm x 60.0mm x 31.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
295VAC
Voltage - Input (Min) :
180VAC
Voltage - Isolation :
3.75 kV
Voltage - Output :
20 ~ 34V