FSP150-SZAE(070)DG
Manufacturer Part Number:
FSP150-SZAE(070)DG
Manufacturer/Brand:
FSP Technology
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 125-280V 540
Manufacturer :
FSP Technology
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
92%
Features :
OTP, OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 50°C (With Derating)
Power (Watts) :
150 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
8.62" L x 2.68" W x 1.53" H (219.0mm x 68.0mm x 38.8mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
108VAC
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output :
125 ~ 280V