VLM100E-48-T
Manufacturer Part Number:
VLM100E-48-T
Manufacturer/Brand:
ERP Power
Part of Description:
LED DRVR CV AC/DC 48V 2A
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC
Current - Output (Max) :
2A
Dimming :
Efficiency :
93%
Features :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
90°C
Power (Watts) :
96 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
8.03" L x 1.03" W x 0.78" H (204.0mm x 26.3mm x 19.9mm)
Standard Number :
Termination Style :
Terminal Block
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Voltage
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
48V