VLM60E-48-T
Manufacturer Part Number:
VLM60E-48-T
Part of Description:
LED DRVR CV AC/DC 48V 1.25A
Current - Output (Max) :
1.25A
Dimming :
Efficiency :
93%
Operating Temperature :
90°C
Power (Watts) :
60 W
Size / Dimension :
7.21" L x 0.83" W x 0.78" H (183.2mm x 21.0mm x 19.8mm)
Voltage - Input (Max) :
240VAC
Voltage - Input (Min) :
220VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
48V