LXC25-0620SW
Manufacturer Part Number:
LXC25-0620SW
Manufacturer/Brand:
Advanced Energy
Part of Description:
LED DRIVER CC AC/DC 13-40V 620MA
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Current - Output (Max) :
620mA
Dimming :
Efficiency :
83%
Features :
OVP, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Power (Watts) :
25 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP66
Size / Dimension :
3.07" L x 3.15" W x 1.06" H (78.0mm x 80.0mm x 27.0mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
13 ~ 40V