LDU4860S300-WD
Manufacturer Part Number:
LDU4860S300-WD
Manufacturer/Brand:
XP Power
Part of Description:
LED DRIVER CC BUCK 2-57V 300MA
Manufacturer :
XP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
EN
Current - Output (Max) :
300mA
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
97%
Features :
Remote On/Off, SCP
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
17 W
Product Status :
Obsolete
Ratings :
IP67
Size / Dimension :
1.25" L x 0.80" W x 0.49" H (31.8mm x 20.3mm x 12.5mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
Buck
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
60V
Voltage - Input (Min) :
7V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
2 ~ 57V