PSB30W-0700-42-S
Manufacturer Part Number:
PSB30W-0700-42-S
Manufacturer/Brand:
ERP Power
Part of Description:
POWER SUPPLY LED DIMMING 42V
Manufacturer :
ERP Power
Product Category :
LED Drivers
Approval Agency :
CB, CE, cULus, FCC
Current - Output (Max) :
700mA
Dimming :
Analog, ELV, Triac
Efficiency :
90%
Features :
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
90°C
Power (Watts) :
29 W
Product Status :
Active
Ratings :
IP20
Size / Dimension :
3.88" L x 1.03" W x 0.86" H (98.5mm x 26.2mm x 21.9mm)
Standard Number :
Termination Style :
Wire Leads
Topology :
AC DC Converter
Type :
Constant Current
Voltage - Input (Max) :
277VAC
Voltage - Input (Min) :
120VAC
Voltage - Isolation :
Voltage - Output :
28 ~ 42V