AMEPR30-12250AZ
Manufacturer Part Number:
AMEPR30-12250AZ
Part of Description:
LED DRVR CC/CV AC/DC 5-12V 2.5A
Approval Agency :
CE, cURus
Current - Output (Max) :
2.5A
Dimming :
Analog, PWM
Efficiency :
80%
Features :
OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Power (Watts) :
30 W
Ratings :
IP68
Size / Dimension :
2.27" L x 5.30" W x 1.59" H (57.7mm x 134.8mm x 40.5mm)
Type :
Constant Current, Voltage
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Isolation :
3 kV
Voltage - Output :
5 ~ 12V